|  | 

Porady

Egzamin na kartę rowerową 2022

Kto może ubiegać się o kartę rowerową?

Pozytywnie zdany egzamin na kartę rowerową 2022 jest marzeniem wielu dzieci. W szkołach organizowane są specjalne zajęcia teoretyczne i praktyczne, które mają jak najlepiej przygotować uczniów do tego pierwszego, poważnego egzaminu.

Ile trzeba mieć lat, żeby zdawać na kartę rowerową?

Do egzaminu mogą podchodzić dzieci od dziesiątego roku życia. Egzamin można powtarzać, więc jeśli za pierwszym razem nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie trzeba zbytnio się tym przejmować. Dzieci, które nie mają organizowanego egzaminu przez szkołę mogą się na niego umawiać w specjalnie przygotowanych miasteczkach rowerowych. Rodzice muszą wyrazić zgodę na egzamin i powinni pomóc dziecku w przejściu przez wszystkie formalności.

Co zabrać na egzamin?

Oczywiście najważniejszy jest sprawny technicznie rower. Jednak trzeba również pamiętać o dopasowanym kasku rowerowym. Bez niego egzaminator nie wyrazi zgody na rozpoczęcie jazdy. Kolejną ważną rzeczą są ochraniacze i odpowiednie ubranie oraz obuwie. W klapkach nie można brać udziału w egzaminie. Dobrze jest mieć ze sobą wodę oraz baton energetyczny, aby dodać sobie sił, jeśli przedłuży się czekanie w kolejce.

egzamin-na-karte-rowerowa-2022

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Remont

    Remont

    W ostatnich dniach mam nieodpartą ochotę wyjść z domu, wsiąść na rower i jechać przed siebie, gdzie oczy poniosą. Tak, ja, mam ochotę na rower. Dziwne, wiem, ale mam dość. Nie dzieje się nic złego, wręcz przeciwnie, jest zadziwiająco dobrze, ale… No właśnie. Od dwóch tygodni mamy remont łazienki. Syf, smród, kurz… Wszędzie czuję, słyszę

  • Co dalej jest?

    Co dalej jest?

    Można powiedzieć, że finiszuję z maturami. Został mi tylko rozszerzony ustny angielski i prezentacja z polskiego. O poprzednich maturach nie będę pisać, bo po prostu brak słów. Do tego te błędy w arkuszach to czysta kpina ze strony CKE i wieeeelkie niedopatrzenie, które skutecznie wytrącało maturzystów podczas pisania. Jak zaczęły się matury ciągle powtarzałam, że