|  | 

Teksty

Jak wygląda egzamin na kartę rowerową

Bezpieczna jazda rowerem

Rower staje się coraz bardziej popularny. Ma to związek nie tylko z tym, że jego utrzymanie praktycznie nic nie kosztuje w porównaniu do samochodu, ale także z tym, że dziś panuje moda na zdrowie i sport. Rower pomaga utrzymać prawidłową wagę, dobre krążenie i wyrabia mięśnie.

Jazda rowerem po mało uczęszczanych drogach nie wymaga posiadania większych umiejętności. Należy po prostu pilnować się prawej strony i być ostrożnym, kiedy zmienia się kierunek ruchu.

W miastach wprawdzie są ścieżki rowerowe, jednak warto znać zasady ruchu drogowego, by umieć się zachować w miejscach, gdzie taka ścieżka się kończy i trzeba używać drogi dla samochodów.

Warto starać się o kartę rowerową. Wielu boi się, jak wygląda egzamin na kartę rowerową, jednak nie jest on wcale trudny i znakomita większość nie ma żadnego problemu z jego zdaniem.

Bezpieczna jazda rowerem jest bardzo cenną umiejętnością. Zwłaszcza że rower staje się coraz bardziej popularny. W niektórych miejscach pracy jest to wręcz moda – tam w ramach integracji organizuje się firmowe wycieczki rowerowe. Rower to także świetny sposób spędzania wolnego czasu przez całą rodzinę. W końcu nie ma nic lepszego dla zdrowia i dobrego samopoczucia, niż ruch na świeżym powietrzu.

jak-wyglada-egzamin-na-karte-rowerowa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • W błędnym kole

    W błędnym kole

    Chciałam coś optymistycznego napisać, naprawdę, coś takiego… Ale się nie da. Mimo, że ostatni miesiąc to (z drobnymi przerwami) pasmo samych radości i sukcesów, teraz łzy napływają mi do oczu. Dlaczego? Sielanka nieubłaganie dobiega końca. O 9 rano w niedzielę mojego taty już nie będzie. I nie będzie miał mnie kto rano łaskotać po stopach,

  • Matura

    Matura

    Tak, nie napiszę nic odkrywczego – matura. To już jutro! Przez cały weekend majowy strugałam bohaterkę, udawałam, że kompletnie się nie denerwuję i…chyba udało mi się okłamać samą siebie. Śmiałam się, bo miałam zajęcie. To mecz, to ryby, to piwo ze znajomymi, codziennie coś się działo. Nie siedziałam w domu i nie rozmyślałam, a dzisiaj?