|  |  |  |  |  | 

Artykuły Felietony Nowości Porady Teksty

Pełnotwarzowa maska do snorkelingu

Czym charakteryzuje się dobra pełnotwarzowa maska do snorkelingu?

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele pełnotwarzowych masek do snorkelingu. Największym zainteresowaniem cieszą się maski z płaską szybą oraz niezawodne maski z zaokrągloną szybą. Wielu fachowców od snorkelingu to właśnie te pierwsze maski uważa za lepsze. Wynika to oczywiście z tego, że w trakcie patrzenia przed siebie nie jest zniekształcany obraz. Największym minusem masek z szybą płaską jest to, że w trakcie rozglądania się na boki pojawia się załamany obraz. Jeżeli chodzi o maski z szybą zaokrągloną to zniekształcają one minimalnie obraz z każdej strony. Pełnotwarzowa maska do snorkelingu powinna posiadać zawory boczne, dzięki którym raz na zawsze będzie można zapomnieć o parowaniu maski. Większość masek do nurkowania dostępnych na półkach sklepowych posiada standardowy system wymiany powietrza. Mowa tutaj oczywiście o systemie, gdzie świeże powietrze jest wdychane przy pomocy zwykłej fajki oddechowej. Tym samym kanałem wydychany jest z kolei dwutlenek węgla. Droższe maski pełnotwarzowe posiadają dodatkowe zawory boczne, w których powietrze nie musi krążyć przez cała maskę. Pamiętać należy o tym, że pełnotwarzowa maska do snorkelingu koniecznie musi idealnie przywierać do twarzy i zapewniać szczelność.

pelnotwarzowa-maska-do-snorkelingu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Remont

    Remont

    W ostatnich dniach mam nieodpartą ochotę wyjść z domu, wsiąść na rower i jechać przed siebie, gdzie oczy poniosą. Tak, ja, mam ochotę na rower. Dziwne, wiem, ale mam dość. Nie dzieje się nic złego, wręcz przeciwnie, jest zadziwiająco dobrze, ale… No właśnie. Od dwóch tygodni mamy remont łazienki. Syf, smród, kurz… Wszędzie czuję, słyszę

  • Dlaczego?

    Dlaczego?

    Są momenty, kiedy mam ochotę po prostu strzelić sobie w łeb. Z bezsilności, beznadziei, złości, smutku, strachu. I najgorsze jest to, że nie mogę uciec od własnych myśli, od rzeczywistości. A moją największą wadą (w szczególnych przypadkach) jest to, że mam zdolność tworzenia różnych obrazów w swojej przestraszonej głowie. Nie jestem urodzoną pesymistką, wręcz przeciwnie.