|  | 

Nowości

Place zabaw z atestem

Plac zabaw – najlepszy sposób na zabawę dla dzieci

Każde dziecko naturalnie potrzebuje trochę wolności i swobody. Nie chce przez cały czas znajdować się pod pełną kontrolą rodziców, albowiem otoczone rodzicielskim kloszem nie nauczy się samodzielności, która jest absolutnie jedną z ważniejszych cech, jaką prędzej czy później trzeba posiąść. Istnieją natomiast takie miejsca, w które śmiało można zabrać nawet kilkulatka, by w ten sposób zapewnić mu nieco więcej swobody. Do takich miejsc należą przede wszystkim place zabaw z atestem. To placówki posiadające olbrzymią wartość terapeutyczną, które uczą właśnie samodzielnego podejmowania decyzji, wyrabiają autonomię i wzmacniają poczucie niezależności.

Bawiąc się na placu zabaw, maluch sam o sobie decyduje. Rodzic siedzi gdzieś w pobliżu i oczywiście przygląda się poczynaniom szkraba, ale nie będzie mu nakazywać zabawy na konkretnym urządzeniu, a przynajmniej nie powinien tego robić. Dziecko ma prawo wybrać, czy w danym momencie chce pohuśtać się na huśtawce, czy może woli porobić babki z piasku z innymi dziećmi albo pokręcić się nimi na karuzeli. Te decyzje wydają się trywialne, ale dla kilkulatka mają one naprawdę dużą wartość i dzięki temu naprawdę uczą go samodzielności.

place-zabaw-z-atestem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dlaczego?

    Dlaczego?

    Są momenty, kiedy mam ochotę po prostu strzelić sobie w łeb. Z bezsilności, beznadziei, złości, smutku, strachu. I najgorsze jest to, że nie mogę uciec od własnych myśli, od rzeczywistości. A moją największą wadą (w szczególnych przypadkach) jest to, że mam zdolność tworzenia różnych obrazów w swojej przestraszonej głowie. Nie jestem urodzoną pesymistką, wręcz przeciwnie.

  • Swingersi

    Swingersi

    Dawno nie poruszałam tego typu tematów na blogu. I w sumie nieco za tym zatęskniłam, bo dlaczego na siłę mam pisać o czymś innym, skoro często mam ochotę pisać właśnie o takich rzeczach. Od razu na wstępie zaznaczam, że nie mówię swingowaniu kategorycznie ‘nie’. Znam życie i wiem, że coś co dzisiaj wydaje mi się